Vouchery dla przedsiębiorczych część I - Popytowy System Innowacji

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Opracowanie strategii marketingowej, ale także audyt technologiczny, czy certyfikacja produktu lub systemu jakości - na takie usługi doradcze przedsiębiorcy z regionu mogą przeznaczyć vouchery uzyskane w ramach projektu realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Chcemy pobudzić konkurencyjność i  innowacyjność małych i średnich przedsiębiorstw - mówi Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa w województwie świętokrzyskim mogą starać się o vouchery na zakup profesjonalnych usług doradczych. Co dzięki nim przedsiębiorcy mogą zyskać?

Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego: - Takie usługi mogą pobudzić rozwój innowacyjności i konkurencyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Dla wielu przedsiębiorców skorzystanie z profesjonalnej usługi doradczej to duże wyzwanie finansowe. Nie każdego na nią stać. Tymczasem udział w projekcie „Popytowy system innowacji – rozwój MŚP w Regionie Świętokrzyskim poprzez profesjonalne usługi doradcze” daje im możliwość nie tylko skorzystania z takiego doradztwa, lecz także z samodzielnego wyboru pakietu usług doradczych zgodnie z zapotrzebowaniem swojej firmy i profilem jej działalności. Spośród Instytucji Otoczenia Biznesu oraz uczelni wyższych mogą także wybrać jednostkę, która taką usługę rzetelnie dla nich zrealizuje.

Kto może przystąpić do projektu?

Projekt skierowany jest do firm z sektora MŚP działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Firmy powinny funkcjonować na rynku od co najmniej sześciu miesięcy, jeśli chcą skorzystać z usługi standardowej lub dwunastu miesięcy, jeśli wsparcie ma dotyczyć usług specjalistycznych. Oczywiście, firmy ubiegają się o dofinansowanie usług w zależności od indywidualnego zapotrzebowania.

Co kryje się pod sformułowaniami  „usługa standardowa”  i „usługa specjalistyczna”?

Usługą standardową jest na przykład „opracowanie strategii marketingowej”.  To usługa uniwersalna, która może być oferowana w różnych przedsiębiorstwach. W tym przypadku górny limit dofinansowania wynosi 20 tysięcy złotych, a maksymalny okres realizacji to osiem miesięcy. Natomiast usługa specjalistyczna jest „szyta na miarę”, wymaga wiedzy eksperckiej. Takimi są np. audyt technologiczny, strategia ekspansji na rynki zewnętrzne.  Dla usług specjalistycznych górny limit dofinansowania wynosi 150 000 zł, a maksymalny okres realizacji - 12 miesięcy.

Jakie pieniądze zostały zarezerwowane w projekcie na ten cel?

– Do 2023 roku, na taki okres przewidziana jest realizacja projektu,  na usługi doradcze dla przedsiębiorców zarezerwowanych zostało ponad 51 mln złotych. W tym roku uruchomiona została pierwsza pula środków, 4 miliony złotych. I wkrótce rusza kolejny nabór. Warto aplikować o tego rodzaju wsparcie i podnosić konkurencyjność swojej firmy, sięgać poza rynek lokalny. Udział w projekcie doda mikro, małym i średnim przedsiębiorcom z naszego regionu skrzydeł do pięknego rozwoju.

 

Share
"Popytowy System Innowacji – rozwój MŚP w regionie świętokrzyskim poprzez profesjonalne usługi doradcze"